چرا بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی اهمیت دارد؟

اهمیت بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی

 بسته‌بندي غذاهاي حيوانات خانگي چه اهمیتی دارد

حیوانت خانگی مانند سگ و گربه، بسیار در خصوص غذایی که میخورند حساس هستند. پس اهمیت بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی در این مورد بسیار زیاد است. مصرف غذای بی کیفیت به صورت جدی میتواند سلامت حیوان خانگی شما را به خطر بیاندازد. زيرا هيچ كنترلي بر نحوه نگهداري و اصالت غذاهاي فله حيوانات وجود ندارد.  واقعا نميتوان مطمئن بود غذايي كه داخل كيسه غذاي همان برند باشد كه روي بسته بندي نوشته شده‌است. زيرا به راحتي مي توان محتويات آن را جا به جا كرد. این موضوع اهمیت بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی را ثابت می‌کند. در ادامه بیشتر درباره اهمیت بسته‌‎بندی غذای حیوانات خانگی صحبت می‌کنیم.

معايب فروش غذاي خشك به صورت فله و باز

همانطور که توضیح دادیم، حیوانات خانگی نسبت به غذایی که مصرف میکنند بسیار حساس هستند و کوچکترین آلودگی و مسمومیت غذایی میتواند سلامتی حیوان خانگی عزیز شما را به خطر بیاندازد. و این موضوع اهمیت بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی را چندین برابر می‌کند. در ادامه به معایب فروش غذای خشک به صورت فله و باز میپردازیم.

اهمیت بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی

كاهش كيفيت غذا از اهمیت بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی

نگهداری غذای حیوان در بسته‌بندی اصلی آن، برای حفظ سلامتی و شادابی او ضروری است. قرار گرفتن غذا در معرض هوا و رطوبت، ویتامین‌ها و مواد مغذی آن را کاهش می‌دهد و خطر ابتلا به بیماری‌های ناشی از باکتری‌هایی مانند سالمونلا را افزایش می‌دهد. کیسه‌های بسته‌بندی اصلی غذای حیوانات باکیفیت، به طور خاص برای حفظ تازگی و طعم غذا و دور نگه داشتن عوامل مضر طراحی شده‌اند. استفاده از ظروف غیرمجاز برای نگهداری غذا، می‌تواند منجر به فاسد شدن آن و ایجاد مشکلات گوارشی برای حیوان شما شود.

 كاهش خوش خوراكي غذا

تغذیه حیوان خانگی با غذای باکیفیت و تازه، برای سلامتی و شادابی او ضروری است. تاریخ انقضا و نحوه نگهداری غذا، نقش مهمی در حفظ کیفیت و تازگی آن ایفا می‌کنند. تاریخ انقضا، نشان‌دهنده آخرین زمانی است که غذا برای مصرف ایمن است و این تاریخ با توجه به نوع غذا و شرکت تولیدکننده آن متفاوت است. برخی از تولیدکنندگان از مواد نگهدارنده برای حفظ تازگی غذا تا تاریخ انقضا، حتی پس از باز شدن بسته‌بندی، استفاده می‌کنند.
هرگز به حیوان خود غذای فاسد یا تاریخ گذشته ندهید و غذای خشک را در جای خنک، خشک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. پس از باز کردن بسته‌بندی، کیسه غذا را محکم ببندید یا آن را در ظرف دربسته قرار دهید. غذای مرطوب را باید بعد از باز شدن ظرف، در یخچال نگهداری و در عرض چند روز مصرف کرد. از دادن غذای فله یا بدون تاریخ انقضا به حیوان خود خودداری کنید.
چطور غذای حیوانات را بسته بندی کنیم

افزايش احتمال آلودگي هاي قارچي و يا لارو گذاري غذا

نگهداری غذای حیوان در بسته‌بندی غیرمجاز، می‌تواند سلامتی او را به شدت به خطر بیندازد. این کار، احتمال رشد کپک، قارچ و باکتری‌های مضر را افزایش می‌دهد که مسمومیت و بیماری‌های مختلف را به دنبال دارند.علاوه بر این، غذای فاسد و نامناسب، حاوی عواملی است که مانع جذب مواد مغذی ضروری توسط بدن حیوان می‌شوند و سلامتی او را به خطر می‌اندازند.
بنابراین، برای حفظ سلامتی و شادابی حیوان خانگی خود، همیشه از بسته‌بندی اصلی غذا استفاده کنید، از ظروف تمیز و خشک مخصوص نگهداری غذا استفاده کنید، ظرف غذا را بعد از هر بار مصرف بشویید و خشک کنید و از مصرف غذای فاسد یا تاریخ گذشته خودداری کنید.

 افزايش احتمال اكسيداسيون چربي غذا در مجاورت هوا

اكسيد شدن غذاي حيوانات، ممكن است توسط تغييرات شيميايي مانند رطوبت، نور، حرارت و اكسيژن ايجاد شود. اين نقص بدليل خارج كردن اكسيژن
از داخل بسته‌بندي اصلي و نيز استفاده از بسته‌بندي هاي نامناسب ايجاد ميگردد. محصولات اكسيداسيون مي توانند براي حيوان سمي باشند.
امروزه بسياري از افراد حيوانات خانگي دارند كه هركدام از آنها، تغذيه خاصي دارند كه اين محصولات غذايي انواع گوناگوني را داراهستند. بنابراين بسته‌بندي
اين محصولات بسيار مهم ميباشند زيرا از خرد شدن و فاسد شدن آنها جلوگيري ميكند. از آنجايي كه غذاي حيوانات، فاسد شدني و داراي تاريخ انقضا
هستند، بسته‌بندي مناسب تاثيرات زيادي بر مواد غذايي حيوانات خواهد داشت.

پاكت هاي بسته‌بندي غذاي حيوانات

غذاي سگ و گربه معمولا حاوي مواد طعم دهنده با رايحه خاص است كه باعث ايجاد اشتها در حيوان مي‌شود. بسته‌بندي اين ماده غذايي بايد به گونه ای باشد كه مواد معطر موجود در آن طراوت خود را حفظ كرده و از اكسيد شدن آن جلوگيري شود. به همين علت، كيسه هاي پلاستيكي چند لايه بهترین نوع بسته‌بندي غذاي اين حيوانات مي باشند.
همانطور كه گفته شد مواد غذايي حيوانات فاسد شدني ميباشند و داراي تاريخ انقضا هستند. پاكت بسته‌بندي يكي از بهترين انتخابها براي مواد غذايي
حيوانات ميباشد. اين نوع پاكت ها براي بسته‌بندي انواع مواد غذايي، ويتامين‌هاي حيوانات مزرعه هاي، آبزيان، پرندگان، حيوانات باغ وحش ها و همينطور حيوانات خانگي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

شما می‌توانید پاکت بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی را با بالاترین کیفیت از فروشگاه رسام پک خریداری کنید.

ويژگي هاي پاكت غذاي حيوانات به صورت زير است:

  • اين نوع پاكتها طعم، بو، كيفيت و ماندگاري محصول بسته‌بندي شده را در طولاني مدت حفظ مي‌كنند.
  • پاكت غذاي حيوان، در مقايسه با قوطيهاي فلزي بسيار مقرون به صرفه هستند.
  • پاكت غذاي حيوانات خانگي و ديگر حيوانات، قابليت طراحي و چاپ دارند و به همين دليل ظاهري جذابتر و شيك‌تر خواهند داشت.
  • حمل و نقل آنها آسان تر خواهد بود.
  • پاكت ها ميتوانند خوراكيهاي خشك و نيمه خشك را در خود نگهدارند.
  • پاكت بسته‌بندي غذاي حيوانات زيپ دار به راحتي باز و بسته ميشوند.
  • پاكتهاي زيپ دار غذاي حيوانات را ميتوان بدون نگراني از نفوذ رطوبت به مواد غذايي، استفاده و نگهداري كرد.
  • ميتوانيد بر روي پاكتها دسته حمل كننده طراحي كنيد و در اين صورت حمل و نقل آن راحتتر خواهد بود.

چرا بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی اهمیت دارد؟

چاپ بسته‌بندي غذاي حيوانات یکی از موارد اهمیت بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی

يكي از مهم ترين ويژگيهاي چاپ بسته‌بندي غذاي حيوانات، طراحي جذاب و كيفيت بالاي آن ميباشد. مشتريان اين نوع بسته‌بندي به شدت جذب طراحي
و گرافيك بسته‌بندي ميشوند که میتوانی از فروشگاه پاکت بسته‌بندی این محصول را تهیه کنید. براي اين نوع بسته‌بندي‌ها شايسته است از رنگهاي گرم و تند و همچنين تصاوير جذاب و شاداب استفاده كنيد تا به جذب مشتري كمك بسزايي كند و همچنين مي‌توان تمامي مشخصات محصول را در چاپ طرح در نظر گرفت. این یکی از موارد اهمیت بسته‌بندی غذای حیوانات خانگی است.

ويژگي‌هاي پاكت بسته‌بندي غذاي حیوانات خانگی

استفاده از اين پاكتها به ماندگاري كيفيت، بو،طعم و مزه، در طولاني مدت كمك بسزايي دارد.
اين نوع پاكت ها از نظر هزينه، بسيار مقرون به صرفه‌تر از قوطي‌هاي فلزي است.
به دليل وزن سبك پاكت، حمل و نقل آنها بسيار راحت است.
پاکت های بسته‌بندی بغل کاست برای غذای حیوانات خانگی به دليل قابليت چاپ و طراحي، ظاهري بسيار شيك و مشتري پسند دارند.
مواد غذايي خشك و نيمه خشك را به راحتي ميتوان در پاكت بسته‌بندي‌ها نگهداري كرد.
پاكتهاي زيپدار بسيار راحت باز و بسته ميشوند. همچنين ميتوانيد باقيمانده محصولات را در آن به راحتي نگهداريد.
اين نوع پاكتها در انواع مختلف تخت و كاستدار و همچنين به صورت چندلايه و غير قابل نفوذ توليد مي شوند.

پاکت بغل کاست محصولات حیوانات خانگی

از پاکت بسته‌بندی ایستاده زیپ دار نیز میتوان برای بسته‌بندی این محصولات استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *